Instalace japonského architekta Kenga Kumy využívá útlé bambusové tyče.
Foto: Royal Academy of Arts
Obvykle se výstavy o architektuře snaží popsat na modelech, fotografiích a nákresech to, co by člověk lépe pochopil přímo na místě. Pozoruhodná přehlídka Sensing Spaces však esenci dobré architektury vnesla přímo do londýnské Royal Academy. Do dubna tu je k vidění třeba světoznámý Eduardo Souto de Moura.

Formujeme naše budovy, a proto také ony formují nás. Tímto výrokem britského státníka Winstona Churchilla začíná výstava Sensing Spaces (Vnímání prostoru) v londýnské Royal Academy of Arts.

Kolem citátu promítaného na povlávající průsvitný závěs v oktagonálním sále neoklasicistní budovy návštěvníci procházejí hned několikrát. Jeho slova ale není třeba připomínat. Instalace věhlasných architektů, které se rozprostírají na všechny strany z tohoto ústředního informačního bodu, jsou výmluvné dost.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.