U Modráka
Foto: Ora a Jan Žaloudek
Znojmu podle studentky architektury na Vysoké škole chybí místo pro plesy a jiné reprezentativní akce. Stát by se jím mohl opuštěný pivovar, který až do roku 2009 využívala společnost Heineken a nyní je v majetku města.

Jak proměnit areál pivovaru uprostřed Znojma na kulturní centrum, teď plánuje budoucí architektka Barbora Zmeková. Dominanta jihomoravského města totiž čtvrtým rokem zeje prázdnotou a velké kulturní akce se přitom často odehrávají mimo centrum města.

Pětadvacetiletá studentka si proto proměnu pivovaru vybrala jako téma své závěrečné práce, kterou v červnu zakončí poslední ročník studia na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze (UMPRUM).

Ta obsadila v žebříčku HN první místo mezi školami vyučujícími architekturu. K vítězství jí pomohla hlavně výběrovost a mezinárodní zapojení.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.