Vzestup na společenský vrchol se logicky neobešel bez správného oblečení. „Dressed for success“, oblečen pro úspěch, zní kouzelný slogan archetypu tehdejší dekády yuppieho (young urban professional).
Foto: Bontonfilm
Kostýmní návrhářce Sandy Powellové se podařilo ve filmu Martina Scorseseho Vlk z Wall Street vzkřísit éru, v níž oblek manhattanským matadorům sloužil především jako psychologické brnění. Jeho pozapomenutá sláva opět vzroste.

Jde-li o filmové kostýmy, pak Britka Sandy Powellová ovládá Hollywood s podobným přehledem, s jakým bratři Kličkové panují v ringu. Levý hák do břicha, pravačka přes ucho, Oscar.

Za zlatou sošku každoročně udělovanou americkou Akademií filmového umění a věd z jeviště losangeleského Kodak Theatre děkovala již třikrát. Poprvé v roce 1998, kdy cenu získala za oblékání herců v dramatu Zamilovaný Shakespeare, podruhé v roce 2004 za Scorseseho Letce. Oscarový hattrick Powellová završila o šest let později díky Královně Viktorii s mladičkou Emily Bluntovou v hlavní roli.

Absolventka londýnské kolébky designérských es Central Saint Martins College of Art and Design se specializuje především na dobové kostýmy: Shakespeare – konec 16. století, Letec – první polovina 20. a Viktorie – druhá polovina 19. století. Dokonce i filmy, za které byla Powellová na cenu akademie „pouze“ nominována, jako Orlando, Křídla vášně, Sametová extáze, Hugo a jeho velký objev, Gangy New Yorku, Show začíná a Bouře, se odehrávají výhradně v minulosti.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.