Holub (ilustrační foto)
Foto: ČTK
V pátek a v sobotu se brněnské výstaviště promění v jeden velký holubník. Na výstavě poštovních holubů se tu sejdou stovky chovatelů z patnácti evropských států. Česko, i když zájem o tento sport v posledních letech výrazně klesá, je v chovu poštovních holubů stále velmoc.

O tom, že Češi mají dobré pivo a hokejisty, se ví. Tenhle národ je ale ve světové konkurenci také jeden z nejlepších chovatelů holubů. A i když v poslední době holubářů v tuzemsku ubývá, čerstvý zájem o toto hobby v Číně zase žene ceny nejlepších kousků nahoru.

"Každý rok se pořádá v Evropě jedna velká výstava," říká Jaroslav Novotný, ředitel Evropské výstavy poštovních holubů. Tu letošní hostí Brno. Pak je ještě takzvaná olympiáda.

"Olympiáda by měla být světová, ale momentální veterinární předpisy nedovolují převážet holuby do Evropy a vracet je zpátky. Dají se tedy vystavovat jen holubi evropští," vysvětluje Novotný.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.