Lampa Má drahá byla jedním z objektů představených na pařížském veletrhu. Autorkou je designérka Helena Dařbujánová.
Foto: Czech Selection
Nepřehlédnutelní. Originální. Převážně superlativa lze vztáhnout k českým designérům a výrobcům, kteří se představili minulý víkend na veletrhu Maison et objet v Paříži. Ať už vystavovali v rámci expozice Czech Selection, nebo samostatně, mezi silnou konkurencí se neztratili.

Design Now! Design à Vivre! Když halu číslo 8 v pařížském Parc des expositions okupuje veletrh bydlení, jeho tradiční motto „volá“: Ať žije design!

Návrhářská přehlídka se tu koná pravidelně, vždy v lednu a v září, a patří společně s milánským a frankfurtským veletrhem k nejnavštěvovanějším akcím svého druhu.

To si koneckonců každý návštěvník – i kdyby nechtěl – uvědomí už na samém začátku, když řádně pomačkaný vypadne v pátek ráno z narvaného metra ve čtvrti Villepinte na severním okraji Paříže. Jako by už tady byla konečná B linky RER, a ne až na letišti Charlese de Gaulla. Zástup elegantně oblečených, nažhavených lidí mluvících všemi světovými jazyky, kteří nekompromisně vypudili z vlaku dokonce i každodenním bojem v tlačenici zocelené „letištní zloděje“, zdolá ještě nástrahy posledních turniketů a už se vrhá do barevného labyrintu veletržních hal.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.