Každé kolo lze spravit, aby se znovu mohlo vydat na cestu.
Foto: Martina Babišová
Netradiční a nijak výnosné podnikání si otevřel před dvěma lety v Berlíně vystudovaný irský farmaceut. Půjčuje stará kola, která mu lidé zdarma darovali a on je opravil. Zaplatit mu můžete, ale nemusíte. Grahamu Popovi stačí, když se na kolech prostě jezdí.

"Jasně, že můžeš pár dnů přespat na mojí sedačce. A nechceš náhodou taky půjčit kolo na pár dnů?"

"Jestli máš nějaké navíc," odpovídám.

"Mám 25 kol navíc," usmívá se Graham Pope, papež nového náboženství zvaného Bikesurfing, které má v Berlíně čím dál více stoupenců a rychle se šíří do dalších koutů světa.

Nejdřív si mě od oka poměří a poté mi vybere přesně takové kolo, které mi sedne nejlépe. "Tak tohle je Mauri," seznamuje mě Graham s mým novým zeleným bicyklem. "Nebo bys raději Gone Wild či Transibirii?" navrhuje.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.