Vánoce na zámku v Hrádku u Nechanic
Foto: Romana Semelková
Víte, co je to certle, nebo proč děvčata na Štědrý den jedla slanečky? Při vánočně laděné prohlídce zámku v Hrádku u Nechanic vám průvodce tyto dnes již zapomenuté zvyky prozradí. Ale pozor, musíte to stihnout o tomto adventním víkendu.

Není to pouze povídání přizpůsobené blížícím se Vánocům, ale i výzdoba zámeckých sálů, co dělá z návštěvy Hrádku u Nechanic tak neobvyklý zážitek. A že to mají pořadatelé této akce takříkajíc vychytané, dosvědčuje i fakt, že se zimní prohlídky letos konají již dvacátým rokem.

Z Vánoc na zámku se tak postupně stala oblíbená tradice.

Jablka, sláma, staniol

Doprovázeni pohledy členů rodiny Harrachů z četných portrétů na zdi jsme v uvítacím sále vyčkávali na chvíli, až se před námi otevřou v pořadí třetí dveře. Klíč, velký asi jako menší naběračka, zarachotil v historickém zámku. Z úst nejen dětí, kterých tu ostatně bylo více než jehličí na stromku, vyšlo spontánně a sborově jedno dlouhé „Júú“.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.