Startky
Foto: HN – František Vlček
Petr Hak pracuje v tuzemském tabákovém průmyslu už téměř půl století. Jím před necelými třiceti lety vypiplané petry během prosince zmizí z pultů trafik. Podobně skončí další české tradiční cigarety značky Start. Hak teď musí míchat a zkoušet tabák i pro nové preference kuřáků, třeba pro stále populárnější mentolové cigarety.

V podniku Československého tabákového průmyslu a i dnes pod křídly globálního hráče na trhu cigaret, Philip Morris International, master blender Petr Hak vyvíjel a stále vyvíjí ty nejvhodnější typy a chutě cigaret.

Jednou z největších výzev v jeho práci byl v polovině 80. let  20. století úkol vyvinout alternativu k těžko na trhu dostupným spartám. Tedy přiblížit se americké chuti amerického tabáku spart, aby to celé ve výsledku bylo levnější. Tak vznikly svého času na trhu nejpopulárnější cigarety Petra.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.