SkiResort Černá Hora Janské Lázně
Foto: archiv HN
Lyžování v Česku považuje velká část lyžařů za slabší konkurenci Alp. Z přírodních, historických i kulturních důvodů je to celkem přirozené. Jenže srovnání je to zároveň mnohdy zbytečné: domácí střediska mají zase jiné výhody, a tak vystavět si pevnou bariéru z předsudků by byla škoda.

Největší lyžařskou oblastí Krkonoš už dnes není Špindlerův Mlýn, ale Janské Lázně spolu s Pecí pod Sněžkou a okolními menšími centry, v nichž platí společný skipas a jezdí mezi nimi i skibusy. V kombinaci s pestrými možnostmi vyžití jsou "Jánky" nejen lázeňsky příjemným, ale i praktickým místem pro zimní pobyt.

Z lyžařského hlediska se hlavní pozornost upíná samozřejmě k Černé hoře, kam vás vyveze moderní, rychlá a prostorná kabinková lanovka, dosud jediná svého druhu v Česku. (Nová čtyřmístná lanovka na Sněžku by měla svézt první cestující 21. prosince.)

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.