Champagne, nejslavnější představitel ušlechtilých šumivých vín a etalon kvality
Foto: Bloomberg
Šumivá vína mohou být báječným partnerem k mnoha jídlům, skvělým letním osvěžením a vínem, které umí i z obyčejného a ničím zvláštního večera udělat malou oslavu. Kterékoliv z následujících šampaňských pak příjemně doprovodí nejen nadcházející svátky.

Šampaňské. Nejen v češtině se už asi natrvalo zakořenil chybný výraz šampaňské pro libovolné víno s bublinkami. Šampaňské je však jen a pouze víno z oblasti Champagne ve Francii, určitě nejslavnější a pro mnohé také nejlepší představitel šumivých vín.

Hrozny musí pocházet z jedné ze čtyř základní oblasti – Montagne & Val de Reims, Vallée de la Marne, Côte des Blancs či Côte des Bar. Šampaňské vzniká nejčastěji jako směs tří odrůd: Pinot Meunier, Pinot Noir a Chardonnay. Ale výjimkou nejsou ani vína čistě z Chardonnay (Blanc de Blancs), či naopak jen z modrých hroznů, Blanc de Noirs.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.