Trenérka Eva Fruhwirtová s perplexem.
Foto: Petr Štěpán
Odbourat stres, zlepšit soustředění nebo paměť pomáhají seniorům, dětem, ale i vrcholovým manažerům tzv. fitness centra pro mozek neboli neurolaboratoře. Během lekce mentálního tréninku tu střílíte na terč a dáváte góly, a to podle toho, jak se dokážete soustředit.

Podobně jako ve fitness centru zlepšujete fyzičku, můžete cvičit také svoji koncentraci. "Posilovny pro mozek" se přitom vejdou na stůl a fungují jako jednoduché hry.

Jejich cílem je trefit se do soupeřovy branky, projít míčkem překážkovou dráhou nebo střílet na terč, místo pohybu však potřebují myšlenky. Je to ale víc než hra – tréninkové přístroje pomáhají seniorům, lidem po úrazu, hyperaktivním dětem, manažerům nebo sportovcům.

"Už třetím rokem se v Hradci Králové a v Třebíči zabýváme tréninkem kognitivních schopností mozku, což je paměť, prostorová orientace, koncentrace, logické nebo verbální myšlení. A používáme k tomu moderní přístroje, moderní software. Samozřejmě – jóga je dobrá, hraní pexesa je fajn, dnes na to ale spousta lidí nemá čas. My máme pomůcky, které jasně ukazují, kdy se člověk soustředí, a kdy zase ne – svoji koncentraci máte díky nim vizualizovanou," vysvětluje mentální trenérka Eva Fruhwirtová z třebíčské neurolaboratoře.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.