Lidé v kyrgyzských horách jsou velmi chudí, ale i přesto turisty srdečně zvou do svých jurt
Foto: Petr Fučík
Ti, co zemi navštívili, ji většinou označují za relativně bezpečnou a nenáročnou. "Doporučuji ochutnat místní speciality," uvádí Petr Fučík, který Kyrgyzstán navštívil. Varuje však před volně se pasoucími zvířaty na pláních, kde se dá přespávat.

Kyrgyzstán je hornatá středoasijská země, u českých cestovatelů oblíbená pro jedinečné vysokohorské lezení v pohořích Pamír či Ťan-šan a nádherné horské treky v národním parku Sary Čelek.

V roce 2010 tu eskalovalo etnické napětí mezi kyrgyzskou většinou a silnou menšinou Uzbeků. Země sice není úřady označována za turisticky nebezpečnou, obezřetnost se však vyplácí. Problémem pro cestovatele může být i poměrně rozšířené korupční jednání úředníků či nízká úroveň lékařské péče. Jenže Pamír je Pamír, do Kyrgyzstánu se jezdí dál.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.