Výrazná fasáda budovy Novancia Business School obyvatele Montparnassu zpočátku provokovala.
Foto: AS Architecture-Studio
Uprostřed pařížského Montparnassu vzplál požár. Nová budova Novancia Business School září jako slunce ze Chagallových obrazů. Obyvatelé kdysi umělecké čtvrti zprvu "křičící" fasádu odmítali. Architekti je o své vizi museli přesvědčit.

"Na vlastní oči jsem chtěl vidět to, o čem jsem slýchal z daleka: tu revoluci oka, tu rotaci barev, které spolu v záplavě pomyslných linií vychytrale splývají. Chtěl jsem na vlastní oči vidět všechno to, co v mém městě vidět nelze. A potom už slunce umění svítilo jen na Paříž."

Když běloruský malíř Marc Chagall na začátku dvacátých let minulého století popisoval hlavní město Francie, zachycoval především tehdy nepříliš populární městskou část Montparnasse, v níž se usadil.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.