Vysoké hory, čisté moře, nekonečné pláže, i to je Abcházie
Foto: Tomáš Vlach
Jak se dá v Abcházii pobývat, vyzkoušeli reportéři ČT Tomáš Vlach a Šárka Kuchtová. Místní se podle nich snaží o turisty maximálně postarat a vydělat si tak na živobytí. "V okolí jsou čtyřtisícové kopce, jeskyně, malebná jezera," jmenují výhody.

Řekne-li se přímořské letovisko, většina evropských turistů si vybaví příjemné dovolené - letadla, hotely all inclusive, promenády podél pláží, luxusní restaurace, zábavní parky…

Mnozí Rusové, Poláci, ale také někteří Češi nicméně znají i trochu jiná letoviska, jako je Stará Gagra, Nový Afon či Picunda. Patřily do takzvané "sovětské riviéry" a jezdívaly se sem rekreovat dva miliony lidí ročně.

Pláže se táhnou mnoho kilometrů daleko, moře je tu čisté, klima ideální. Tato letoviska však leží na problematickém území Abcházie, gruzínské autonomní oblasti, která po válce v letech 1992-93 vyhlásila nezávislost, nicméně jako suverénní stát ji uznalo jen pár zemí.

Život je tu velmi tvrdý, jedním z mála zdrojů příjmů jsou turisté. A ti se sem v posledních letech podle všeho začínají vracet. Jak se dá v Abcházii rekreovat u moře, vyzkoušeli na vlastní kůži reportéři České televize Tomáš Vlach a Šárka Kuchtová.

HN

Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.