Hlavní památník pevnosti v Brestu
Foto: Štěpán Vítek
Asi nejzajímavější je politická a sociální realita země, která je značně vzdálená od podoby "říše zla", jak Bělorusko často líčí západní média. Obyvatelé sice žijí ve stínu sovětských symbolů, ovšem nezdá se, že by to většině příliš vadilo.

Existuje dost dobrých důvodů, proč do Běloruska nejezdit. V zemi je minimum "klasických" turistických atrakcí, krajinu vesměs nelze nazvat jinak než nudnou a získat sem vízum je složité, nákladné i časově náročné. Navíc to nebude levná dovolená a pokud neumíte aspoň trochu rusky, ztratíte se v Bělorusku jako Alenka v říši divů. Argumentů pro návštěvu se ovšem přesto několik najde.

Výše uvedené překážky a nedostatky spolehlivě odradí většinu potenciálních návštěvníků ze západní i střední Evropy. Můžete si tedy být jisti, že "zápaďáků" v této izolované zemi opravdu mnoho nepotkáte, možná dokonce žádného. Ejhle – první důvod k návštěvě a další přibývají.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.