Spistovatel Khaled Hosseini
Foto: Richard Klíčník, Argo
"Píši o tom, co je pro mne důležité, naléhavé, podstatné. Pokud se přede mnou vynoří jiný zajímavý příběh, který bych chtěl vyprávět, nebudu se stydět, když nebude o Afghánistánu," říká v rozhovoru pro Víkend americko-afghánský spisovatel Hosseini.

Utrpení, smrt, bolest, ale také láska a přátelství. Khaled Hosseini tyto "nástroje" používá k poznávání Afghánistánu. Svůj první román Lovec draků vydal před deseti lety a stal se jedním z nejprodávanějších spisovatelů světa.

Hosseini - afghánský uprchlík, lékař a spisovatel představil minulý pátek na tiskové konferenci v Miláně třetí knihu s českým názvem A hory odpověděly, kterou u nás vydalo nakladatelství Argo.

Svojí vlast navštívil od svého dětství poprvé v roce 2003. "Setkal jsem se s mnoha očitými svědky živoucích a dechberoucích příběhů. Nemyslel jsem přitom na další knihy, chtěl jsem se co nejvíce dozvědět kvůli sobě. Z Afghánistánu jsem odešel jedenáctiletý a po těch letech jsem se cítil jako turista ve své zemi," říká.

Kniha se dostala již k většině evropských čtenářů, dohromady vyšla v padesáti zemích světa. Příjemný a vstřícný muž, byť spisovatelská hvězda, odpověděl na několik otázek i Víkendu.

HN

Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.