Ramsau
Foto: Österreich Werbung
U jižních sousedů se dají provozovat prakticky všechny zimní sporty a výjimkou není ani běžecké lyžování. Dobře dostupná střediska, jako je Pitztalský ledovec, slibují takřka dokonalé podmínky, podobně je tomu i v nižších polohách.

Rakouská pohoří nabízí výborné podmínky i pro lyžaře běžkaře. Některá turistická střediska, jako třeba Ramsau, se na ně přímo specializují, jinde představují sklouznutí na běžkách spíše doplněk ke sjezdovému lyžování - to je příklad  "lyžařských údolí" v Tyrolsku.

Vybrali jsme pět míst, která jsou pro běžkování zajímavá: od "klasiky" pod Dachsteinem přes rakouskou Šumavu až po kolečko na Pitztalském ledovci.

 

Ramsau am Dachstein

Poloha: Štýrsko na jižním svahu Dachsteinu
Vzdálenost z Prahy/Brna: 420 / 420 km
Nadmořská výška areálu: 1100–2700 m n. m.
Denní poplatek za použití stop: 10,50 eura
www.ramsau.com

Nejklasičtější ze všech běžkařských středisek v Rakousku v přehledu prostě nemůžeme vynechat. Mírně zvlněná plošina kolem obce Ramsau ve výšce 1100 až 1500 m n. m. se nachází v bezprostřední blízkosti mohutných jižních svahů masivu Dachsteinu, avšak asi 400 výškových metrů nad údolím řeky Enže (Enns). Díky tomu tu v zimě najdete velmi dobré sněhové podmínky a také výborné klima. Nejen za mrazivých zimních dní bývá pravidlem, že zatímco údolí se topí v mlze, plošina kolem Ramsau je zalitá slunečními paprsky. A tak jediné, co vás v Ramsau může zarazit, je poměrně vysoký poplatek za použití stop.

Celková délka běžeckých tras přesahuje 200 kilometrů, z toho téměř 20 kilometrů najdete na Dachsteinském ledovci, tedy více než tisíc výškových metrů nad plošinou. Sem jezdí pravidelně trénovat nejeden národní tým, především mimo hlavní sezonu, kdy je v níže položených běžkařských centrech nouze o sníh.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.