Prostor Plevelu je příjemný na posezení, horší je to s kvalitou jídel.
Foto: HN – Libor Fojtík
Tam, kde je dost dlouho dostatečná koncentrace hipsterů, vždycky dřív nebo později vznikne nějaké bezmasé bistro s akurátním espresem. Chvíli to trvalo, ale tenhle efekt se dostavil i na Krymské v pražských Vršovicích.

Když člověk prochází Krymskou ulicí ve Vršovicích, má občas neodbytný pocit, že tu proběhl výsadek berlínských hipsterů. Všichni ti mladí muži a ženy, které zde potkáváte, mají ony dokonale nedbalé patky, gatě ve střihu rour a sytě barevné svetry. Večer je bezpečně potkáte v Café V Lese, přes den sem občas zaskočí na kávu.

Takže pokud máte roury, patku a hlad a zároveň se toho posledního chcete zbavit, vězte, že řešení se jmenuje Plevel.

Pokud hipstera zjednodušíme na entitu, u níž vítězí forma nad obsahem, pak je Plevel ideálním místem - nejen proto, že je na Krymské. V kategorii "poraz obsah" je totiž šampionem. Dělá dlouhý nos na všechny, které by napadalo, že když se něco jmenuje "Plevel", tak se tu bude z nějakého planého bejlí dělat jídlo.

Třeba salát, který je trvale na menu a mohl by být aspoň částečně ze šlahounků, které vyrašily někde mimo záhony. Leč salát dostanete z mixu červené papriky, trochy oleje, trochy salátu a třeba ještě mrkve. Plevel je v tomhle případě prostě slovo, které dobře zní. V obsahu ho nehledejte.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.