Eva Jiřičná
Foto: HN – Jan Rasch
O nových technologiích, spolupráci se Stevem Jobsem, proměnách Česka i vztahu k penězům mluví slavná architektka Eva Jiřičná ve velkém rozhovoru pro týdeník Ekonom. Golf nehraju, dům ve Francii nemám, vilu někde na Bahamách taky ne. Pro mne osobně finance nehrají velkou roli, svěřila se.

Na internetových stránkách londýnského studia Eva Jiricna Architects je pod lištou "jak pracujeme" pozoruhodné schéma jejího tvůrčího procesu. Mišmaš čar, křivek, odboček, návratů a slepých uliček (viz Ekonom.cz/jiricna) se zjevnou nadsázkou ukazuje, jak dlouhá a komplikovaná bývá cesta od zadání, první myšlenky až ke konečnému nápadu a realizaci. "I když to bývá komplikovaný proces, musí být i radostný," podotýká Eva Jiřičná, která se na pozvání Aspen Institutu účastnila letošní konference Forum 2000.

"Momentálně jsem třeba úplně posedlá novým materiálem, který se jmenuje ductal. Když můžeme, hned nové materiály i technologie zkoušíme," říká architektka, již celosvětově proslavily především návrhy luxusních butiků a její skleněná schodiště. Ty také stály na začátku jejích "námluv" se zakladatelem firmy Apple Stevem Jobsem. "Steve Jobs byl geniální. Jsem vděčná, že jsem měla možnost se s ním setkat a pracovat s ním," říká Eva Jiřičná v rozhovoru pro týdeník Ekonom.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.