Fotofigurky z hamburského studia Twinkind
Foto: Twinkind / Wired
Do německého Hamburku jezdí zákazníci, které už omrzely klasické fotografie. Místo snímku si odtud za několik set eur mohou odvézt věrné miniaturní kopie lidí a zvířat. Firma, jež se inspirovala v Japonsku, k tomu využívá technologie 3D tisku.

Pistole, dámské šaty, automobily... 3D tiskárny dokáží vytisknout kdejaký předmět či výrobek. Hamburské studio Twinkind ale umí s jejich pomocí vykouzlit něco navíc – fotofigurky, věrnou trojrozměrnou podobiznu konkrétních lidí a zvířat.

Figurky připomínající cínové vojáčky možná ještě nejsou plnohodnotnou alternativou ke klasickým rodinným fotoalbům, protože jejich příprava a výroba včetně skenování a fotografování zákazníka je pevně navázána na sídlo Twinkindu na hamburské Kaiser-Wilhelm-Strasse, rozhodně ale mohou být zajímavou inspirací.

Server wired.com fotofigurky přirovnává k bronzovým bustám, které si nechávali odlévat bohatší občané starověkého Řecka.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.