V Číně je stále co objevovat.
Foto: Paul Matthew Photography, shuttershock.com
Čínská civilizace přinesla světu nespočet vynálezů a objevů, ať šlo o papír či mechanické hodiny, unikáty ale přichází i s prudkým rozvojem moderní Číny. V zemi žije více křesťanů než v Itálii a existuje tam i muzeum lidí malého vzrůstu.

Při příležitosti 64. výročí vzniku Čínské lidové republiky vybral britský deník The Daily Telegraph téměř dvacítku zajímavostí, které jste možná o nejlidnatější zemi světa dosud netušili.

Patří mezi ně i historka o tom, jak se čínský komunistický vůdce Mao Ce-tung pokusil znemožnit svůj sovětský protějšek - Nikitu Chruščova tím, že ho pozval na schůzku k bazénu. Mao věděl, že ruský lídr neumí plavat a jediným způsobem, jak zůstat na hladině, jsou pro něj plavací rukávky.

Nakonec ale Chruščov jen seděl u bazénu a máchal si nohy. Mao se později svěřil svému lékaři, že to byl jeho způsob, jak "píchnout Chruščova špendlíkem do zadku."

HN

Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.