Jen si odskočím
Foto: Shutterstock
Letecké úřady ve Spojeném království chtějí upozornit na problematiku nedostatečné znalosti angličtiny některých pilotů. To podle nich může vést až k vážnému ohrožení na lidských životech. Proto nařídily vypracovat studii, která má tento problém podrobně prozkoumat. Její výsledky budou známy do roku 2014.

Řada pilotů jistě může potvrdit zkušenosti s komunikačními problémy, které nezpůsobila technická závada, nýbrž prostý lidský faktor, a to neporozumění. 

Vzhledem k tomu, že je angličtina Mezinárodní organizací pro civilní letectví (International Civil Aviation Organisation – ICAO) uznávaným univerzálním jazykem v letectví, žádný pilot ani letecký dispečer se bez její znalosti zkrátka neobejde. 

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.