Luboš Vojtěch, praktikující buddhista a podnikatel
Foto: Günter Bartoš
Ráno hodina meditace. Tak začínají den podnikatelé praktikující buddhismus. Ten sice učí, že je lepší se k věcem nepřipoutávat, vydělávání peněz to ale nepřekáží. „Čím méně jste s penězi mentálně svázáni, tím více jich máte šanci vydělat,“ říká Luboš Vojtěch, praktikující buddhista a podnikatel.

Buddhistické meditační centrum Lotus sídlí ve 4. patře secesního domu s vyhlídkou na pražské Staroměstské náměstí. Střed Prahy se v létě mění v jednu velkou hospodu, tady ale vládne tichá, usebraná atmosféra, na kterou dohlížejí sochy buddhů.

Centrum založil před patnácti lety Luboš Vojtěch, praktikující buddhista a podnikatel: „Chtěl jsem vytvořit meditační prostředí, které tehdy v Praze chybělo.“

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.