Loď Carnival Liberty před naloděním
Foto: Aneta Šaferová
Pláže lemované kokosovými palmami, rum tekoucí proudem, fitness centrum i extravagantní tanečníci na palubě. Při plavbě zaoceánské lodi Karibikem se nudit nebudete. Některým pasažérům stačí jen jídlo, ven z lodi ani vyjít nepotřebují.

Nad Miami se stahují mračna, ale turisté v přístavu to nevnímají. Čeká je týdenní plavba po Karibském moři, během které navštíví Bahamy, Americké panenské ostrovy, Portoriko a Grand Turk. I my nadšením hoříme.

Auto necháváme v parkovacím domě a s kufry míříme k odbavovací hale. Procedura před naloděním do zaoceánské lodi Carnival Liberty směle konkuruje kontrolám na letišti.

Všudypřítomné ševelení, odbavování kufrů, skenování příručních zavazadel, vyzvednutí elektronické karty. Tu budeme používat jako klíč od kajuty, prostředek k placení nadstandardních výdajů (po synchronizaci s běžnou platební kartou) i jako doklad o tom, že patříme mezi pasažéry, což je potřeba prokazovat před každým vyloděním na ostrově i po něm.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.