Pivo - ilustrační foto.
Foto: Shutterstock
Pivní mixy zklamaly očekávání pivovarů. Chladný začátek léta srazil jejich prodej o desítky procent. Velké pivovary už od nich další růst nečekají, stále více pozornosti věnují dalším alternativám piva. Další letní sezona může patřit cideru nebo pivním limonádám.

V prvním pololetí letošního roku se v Česku vypilo o 275 tisíc hektolitrů piva méně než ve stejném období roku loňského. I v minulých letech sice klesal výstav ležáků a výčepních piv, díky rychle rostoucímu trhu beermixů ale přesto velké pivovary zvyšovaly produkci. Poptávka po speciálních a jiných pivech zase vylepšuje zisky těch menších.

V chladném jaru a za červnových povodní ale právě beermixy, premianti posledních dvou sezón, znamenaly pro výrobce velké zklamání. „Jejich prodej se v červnu meziročně snížil o 40 procent. Průběžná čísla za červenec zatím vypadají lépe, ale jaká bude situace do konce roku se těžko odhaduje,“ říká zpráva Českého svazu pivovarů a sladoven.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.