Dnes existuje celá řada tzv. "škol přežití", které vás připraví na krizové situace.
Foto: Paul Matthew Photography, shuttershock.com
Ať už ztraceni na poušti či v džungli, přežít to nebude snadné. Podívejte se, proč je důležitější postel než střecha, proč nevysávat hadí jed z rány či netrpět falešnou sebedůvěrou, máte-li v ruce kapesního průvodce. Můžete jen doufat, že následující rady nebudete muset nikdy použít.

Internetový portál The Active Times vyzpovídal několik amerických dobrodruhů, kteří vedou školy přežití, a ti se svěřili s největšími mýty, které panují ohledně přežití v divočině.

I tak vám samozřejmě nikdo nezaručí, že pokud se ztratíte, vyváznete se zdravou kůží. Přesto je dobré mít na paměti alespoň základní poučky; tím si možná zachráníte život. Nezáleží na tom, zda se ztratíte v pralese, v poušti či v horách, rady dobrodruhů se hodí všude.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.