Akce Zachraň jídlo
Foto: HN – Lukáš Bíba
Tisíc obědů zdarma se dnes v rámci happeningu Zachraň jídlo rozdalo na Václavském náměstí v Praze. Curry, které bylo na jídelním lístku, bylo připraveno výhradně ze zeleniny, jež by jinak skončila v odpadcích. Ročně tak jen v České republice skončí statisíce tun konzumovatelných potravin.

Z Václavského náměstí se dnes stává obrovská jídelna pod širým nebem. Během několika hodin tu rozdají tisíc obědů zcela zdarma. Nejde přitom o žádnou charitativní akci, curry zadarmo si tu od jedenácté do tří může dát každý. Skupina Zachraň jídlo jej uvařila výhradně ze zeleniny, pro kterou obchody neměly využití. Zelenina by jinak skončila v odpadcích, i když jí nic nechybí a dá se tedy bez problémů sníst.

„Zpracovali jsme kolem 250 kilogramů zeleniny,“ říká Adam Podhola, jeden z organizátorů akce. Ještě dnes ráno z nich v Klánovicích na Střední škole hotelnictví a gastronomie pod vedením šéfkuchaře Petra Peška pomáhal uvařit vynikající curry.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.