Farmář Breeze ukazuje ilegální políčko konopí u města Nine Mile.
Foto: ČTK/AP
Milovníci marihuany si na Jamajce užívají výlety ke skrytým plantážím a ochutnávají vzorky, které inspirovaly i nejslavnějšího tamního rodáka Boba Marleyho. Droga je sice na ostrově stále zakázaná, to se ale může časem změnit.

Kalifornská údolí Napa a Sonoma mají své vinařské stezky, do Skotska zase jezdí cestovatelé ochutnávat jednosladové whisky. Na Jamajce nabízejí farmáři cesty za zcela jiným cílem a jinému typu zákazníků, píše agentura AP. Pod názvem Gandža tours tu turisty lákají na výlety na ukryté plantáže konopí, kde mohou ochutnat vzorky, jako je třeba "puprle kush" nebo "pinneaple skunk".

Turistické výpravy projíždějí například městečkem Nine Mile, kde se narodila legenda reggae a slavný kuřák marihuany Bob Marley. Právě zde, mezi zelenými vrcholky kopců ve středu ostrova, přivážejí farmáři s dredy na hlavách zvědavé turisty na ukrytá políčka s konopím. Podobné výlety se nabízejí i z letoviska Negril, kam přijíždějí milovníci kouření gandži už několik desetiletí.

HN

Ještě na vás čeká 70 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.