Rumunský diktátor Nicolae Ceaušescu
Foto: Wikimedia Commons - autor neznámý, National Archives - Fototeca online a comunismului românesc (PD)
Za jeho života ho nenáviděli, po smrti se stal turistickou atrakcí. Dědictví rumunského diktátora Nicolae Ceaušeska přitahuje návštěvníky stejně jako další rumunská ikona, Vlad Tepeš zvaný Dracula. Nyní si turisté budou moci prohlédnout i místo, kde byl diktátor popraven.

Rumunsko bude mít od září novou turistickou atrakci. Stará vojenská základna ležící asi 100 kilometrů severozápadně od Bukurešti, kde byl 25. prosince 1989 popraven Nicolae Ceaušescu se svojí manželkou Elenou, se přemění v muzeum.

"Dostávali jsme spoustu žádostí od lidí, kteří chtěli vidět kasárna, kde byli Ceaušescu a jeho žena zastřeleni," citovala agentura AFP Ovidia Carstinu, ředitele historického muzea ve městě Targoviště. První skupinu ze Švédska tu očekávají hned pár dní po plánovaném otevření.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.