Historická řada vinařství Lunardelli
Foto: Reuters
Vinařství Andrea Lunardelli prodává víno s etiketami, na nichž figuruje Adolf Hitler, Vladimir Iljič Lenin nebo Che Guevara. K zákazu prodeje ho nepřiměly stížnosti od izraelských turistů ani od německého ministra zahraničí.

Několik izraelských rodin zažilo nemilé překvapení na dovolené v Itálii. Když vstoupili do jednoho z obchodů s alkoholem v severoitalských Dolomitech, šokovaly je viněty s portréty Adolfa Hitlera, Heinricha Himmlera a Hermanna Göringa.

Obrázky Hitlera navíc doprovázely nacistické slogany typu "Jeden národ, jedna říše, jeden vůdce." Šokovaní turisté okamžitě začali vytahovat své smartphony, aby si vína vyfotili. Když se ale obsluha obchodu dozvěděla, že jde o Izraelce, nedovolila jim uvnitř fotit, napsal izraelský server Ynet.

HN

Ještě na vás čeká 60 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.