Pohoří na Šumavě, Naše dobroty Blanky Milfaitové
Foto: HN – René Volfík
Z nejvzdálenějšího koutu Novohradských hor v česko-rakouském pohraničí pochází údajně nejlepší marmeláda na světě oceněná ve dvou mezinárodních gurmánských soutěžích. Vyrábí ji pětatřicetiletá Blanka Milfaitová, která se sem přestěhovala z rodné Plzně splnit si svůj sen vyrábět domácí delikatesy.

Obec Pohoří na Šumavě má tři stálé obyvatele. Blanku Milfaitovou, jejího přítele a měsíční dceru. A také nejlepší marmelády na světě. "Utekli jsme sem před lidmi a městským shonem," vysvětluje.

Letos v březnu uspěla mladá žena v prestižní světové soutěži o nejlepší marmeládu The World’s Original Marmalade Awards ve Velké Británii. Porotci posuzovali téměř dva tisíce vzorků z celého světa. "Poslala jsem pět příchutí a každá získala ocenění," prozrazuje. Kromě citronové, pomerančové a mandarinkové porotu zaujaly také kombinace citronové s vanilkou a mandarinkové s levandulí. Blanka Milfaitová přepsala svými pěti medailemi historii soutěže.

HN

Ještě na vás čeká 95 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.