Bodamské jezero
Foto: Shutterstock
Reportéři měsíčníku Bel Mondo se vydali na 273kilometrovou cestu z německé Kostnice kolem Bodamského jezera. Je to jako terapie, toto jezero totiž každému zpomalí život.

A jedeme! V půjčovně se dá v přepočtu za 250 korun na den půjčit bicykl i s brašnami na převoz oblečení a knížky. Ideální prostředek na výlet, který povede místy po břehu jezera, místy po zastavěných předměstích a podél silnice plné aut. Ale zaručeně vždy po rovince a bez námahy, potu a bolavých svalů. Cesta kolem Bodamského jezera je se čtyřmi miliony turistů ročně pravděpodobně nejpopulárnějším cyklovýletem Evropy.

Základním přikázáním místních je vždycky se usmívat a být milý. Tlak sousedů, místní radnice i vlastní nátura zaručují, že každá zahrada je pečlivě opečovávaná a z fasád neopadává omítka. Během přesně 273 kilometrů dlouhé cesty kolem jezera dá práci najít alespoň pár zanedbaných pozemků. Jezero – zásobárna pitné vody pro miliony obyvatel jižního Německa – se od dob varování před hrozící ekologickou katastrofou v 70. letech podařilo vyčistit prakticky do původního, lidským rozvojem neporušeného stavu.

HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.