Hrad Loket trůní na žulovém masivu obtékaném Ohří.
Foto: Shutterstock
Loket není předměstí Karlových Varů, vášnivě brání jeden z nejstarších kamenných hradů i s podhradím Lukáš Lojín. Všechno nasvědčuje tomu, že má pravdu. Byť je Loket od Varů vzdálen slabých patnáct kilometrů, na rozdíl od lázeňského města si zachoval přívětivost k českým návštěvníkům.

Lukáš Lojín může srovnávat, do svých sedmadvaceti let v Karlových Varech žil. Teprve před třemi lety natrvalo přesídlil do Lokte, kde pomáhá řídit podnikání rodiny Lojínových.

„Maminka se věnuje našim dvěma hotelům, otec je ředitel hradu,“ říká černovlasý mladý muž, který zdědil slabost pro městečko, jež korunuje skalní ostroh nad zákrutem Ohře připomínajícím ohbí lidské paže. „Děda přišel do Karlových Varů na umístěnku, byl to lékař. Naše rodina bydlela od roku 1945 v Lokti, a tak měla k Lokti vždycky silný vztah.“

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.