Kapitán Rusňák vystudoval antropologii, nakonec mu ale učarovaly lodě.
Foto: HN – Lukáš Bíba
Osvěžující voda v teplém létě láká, a nemusí jít jen o moře. Stejně tak můžete naložit kamarády, děti a tábornické vybavení do kanoe a vyrazit na řeku nebo se jen tak projet parníkem. Více o dovolené na lodích si přečtěte ve středu 7. srpna v IN magazínu Hospodářských novin.

Na kolesový parník Vyšehrad jsou v Pražské paroplavební společnosti pyšní: ve svých 75 letech je nejstarším a nejcennějším plavidlem svého druhu u nás. Ministerstvo kultury by ho dokonce v blízké době mělo prohlásit za národní památku.

„Kapitáni lodí mají jasně daný profesní růst,kdy musí projít čtyřmi třídami. Dalo by se to přirovnat k pořizování řidičského průkazu – nejdřív ho dostanete na osobní automobil, potom na dodávku, kamion a kamion s přívěsem. Vyšehrad je takovým kamionem, který má přívěsů hned několik,“ říká jeho kapitán a zároveň ředitel Pražské paroplavební společnosti Štěpán Rusňák.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.