Lodní výtah Anderton pomáhá lodím překonat převýšení 15 metrů.
Foto: Shutterstock
Jízdu výtahu většinou považujeme jen za nudný prostředek denní potřeby, který nám sem tam zvedne adrenalin v krvi tím, že se zasekne. Jízdu následujícími výtahy si ale jistě užijete. Čeká vás výhled na Lucernské jezero, barevné ryby či panorama Lisabonu.

Na jízdu následujícími výtahy jen tak nezapomenete. Čínský výtah Bailong vás zaveze do výšky 330 metrů a umožní vám tak nezapomenutelnou vyhlídku na pískovcové skály. Do anglického výtahu Anderton se zase nedostanete jinak než s lodí.

Výtah Bailong, Wu-ling-jüan, Čang-ťia-ťie, Chu-nan, Čína

Prosklený výtah se tyčí u takřka 330 metrů vysoké skalní stěny v přírodní oblasti Wu-ling-jüan v čínské provincii Chu-nan. Wu-ling-jüan, která je chráněncem UNESCO, je proslulá množstvím pískovcových skal, jejichž vrcholky prorostlé zelení dosahují výšky několika set metrů.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.