Finanční ředitel Pleasu Petr Nobst
Foto: HN – Matej Slávik
Pleas plete, šije i barví své zboží v Česku. Jako jediná textilka ve střední Evropě si vše kromě potisku vyrábí vlastními silami. A zákazníkům se to líbí, říká finanční ředitel Pleasu Petr Nobst.

Největší tržní podíl v prodeji spodního prádla v Německu má značka Schiesser. Její prádlo a noční košile v průzkumech vycházejí jako oblíbené, protože jsou kvalitní. Málokdo ale ví, že velká část jejího sortimentu pochází z textilní továrny Pleas z Havlíčkova Brodu či Polné na Vysočině.

I když se v posledních 20 letech počet lidí pracujících v textilní výrobě smrskl v Česku zhruba na desetinu, Pleas ukazuje, že v této oblasti jde úspěšně podnikat. Tržby společnosti Pleas v loňském roce přesáhly jednu miliardu korun, což představuje oproti roku 2011 nárůst o 19 procent. Zisk ve stejném období vzrostl z 15 milionů na necelých 106 milionů korun. Podobné výsledky očekává firma i za rok 2013.

HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.