Více než dvacet procent Japonců plánuje letos cestovat do zahraničí ještě častěji než vloni.
Foto: Shutterstock
Za poslední dekádu se zásadně překreslila mapa nejsilnějších hráčů v turismu. Čína, Rusko a další vzkvétající ekonomiky atakují první příčky v nákladech svých občanů za cestování mimo rodnou zem. Ani tradiční trhy ale nezahálejí. Podívejte se, kdo utrácí za cestování nejvíc a kdo začíná naopak šetřit.

Turistický server Tourism-Review ve spolupráci s vysokou školou IE Business School v Madridu vypracovaly žebříček výdajů občanů jednotlivých zemí za cestování do zahraničí. Zde je první desítka těch, kteří na cestách utrácejí nejvíce.

1. Čína (102 miliard dolarů)

Statistiky jasně staví čínského draka na první místo. Jde o jeden z nejrychleji rostoucích trhů v cestovním ruchu na světě. Z velké části za tím stojí omezení restriktivní politiky vládnoucí garnitury v otázce cestování do zahraničí, prohlubující se urbanizace i vzrůstající příjmy občanů.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.