Nejvytíženější španělskou tratí je úsek z Madridu do Barcelony.
Foto: RENFE
Z popelky evropským lídrem: takové jsou ambice španělské železniční sítě. Italská železnice má proti tomu mnoho nevýhod: roztříštěnost sítě na řadu nekooperujících dopravců, časté stávky i notorickou nedochvilnost. Přesto může být vhodným doplňkem dovolené u moře. Jak se v oblíbených turistických zemích jezdí vlakem?

Plánujete-li jen jednorázové přesuny po evropských železnicích, finančně zdaleka nejvýhodnější je nákup na internetu na stránkách příslušného dopravce. Byznys je to podobný jako u nízkonákladových letenek: pořizujete jízdenku na konkrétní den a spoj, při změně cestovních plánů musíte počítat se sankcemi.

Hledáte-li nejvýhodnější cenu, je třeba se vyhnout nejfrekventovanějším termínům (pátek odpoledne, ranní špička, období svátků apod.) a nakupovat s časovým předstihem.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.