Na vandru v Adršpachu
Foto: HN – Jan Šilpoch
Dobrodružství začíná tam, kde přestává být slyšet zvonek tramvaje, když se otáčí na konečné. A když u vás tramvaje nejezdí, tak přibližně v místech, kde už na střechách posledních domů neuvidíte televizní anténu. Za městem. Vydejte se na výpravy, kam brali své čtenáře legendární spisovatelé Jaroslav Foglar a Miloš Zapletal.

Skutečným bedekrem pro výpravy do přírody jsou knihy Miloše Zapletala. Sedmička z roku 1976 a na ni navazující Ostrov přátelství, vydaný v roce 1983, líčí příhody ze skutečného 7. oddílu vodních skautů v Pardubicích.

Některé věci jsou samozřejmě upraveny s literární licencí, například vodácká klubovna je umístěna do neurčité Vrbičkové zátoky u Labe.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.