Rikitan to měl s hochy jednoduché, když s nimi ve třicátých letech vyrážel k Bobří řece, tedy Sázavě. Prostému přenocování v přírodě nebránila žádná pravidla přírodních rezervací a národních parků.
Foto: HN – Jan Šilpoch
Dobrodružství začíná tam, kde přestává být slyšet zvonek tramvaje, když se otáčí na konečné. Nebo přibližně v místech, kde už na střechách posledních domů neuvidíte televizní anténu. Za městem. Více o výpravách do přírody se dočtete v IN magazínu Hospodářských novin ve středu 26. června. A v unikátní Zálesácké příručce se dozvíte, jak si rozdělat oheň za deště nebo vyrobit luk.

Pospěšte si, než úplně zmizí. Má už na kahánku. Na její místo se tlačí jiní. Výlet. Túra. Výšlap. Puťák. Vandr. Vycházka. Čundr. Tramp a trip. Pochod. Jenže tohle je výprava. Zrozena v meziválečných časech, v roce 1936, ve 24. kapitole knihy Boj o první místo:

Když hoši zasedli za dlouhý stůl, přisunuty teď doprostřed místnosti, začala vlastní schůzka. Sáli mluvil o poslední výpravě a vypočítával, kolik bodů na ní která družina v nějakých záhadných závodech získala. Přitom se zmiňoval o jednotlivých příhodách a hoši se smáli a přidávali své legrační poznámky. „A nyní se musíme dohodnout,“ řekl pak Sáli, „kam se vypravíme příští neděli.“ „Do Vlčích skal, do Vlčích skal,“ ozval se křik od druhého konce stolu. „Cestou tam se může krásně hrát na pašeráky.“

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.