V klášteře Montserrat dnes žije osm desítek mnichů.
Foto: Shutterstock
Španělé mu říkají montaňa, hora. Leží nějakých 60 km severozápadně od Barcelony, je deset kilometrů dlouhá a v nejširším místě měří kilometrů pět. Zvedá se do výšky 1236 metrů. Siluetu Montserratu, zubatou jako čepel pily, si nelze s ničím splést.

Ať k ní přijíždíte z kterékoliv strany, tváří se dost nepřístupně. Všichni, kdo se na Montserrat vydávají, však vědí, že uprostřed skal se skrývá jeden z nejproslulejších benediktinských klášterů v Evropě. Dnes je snadno dostupný po silnici. V letní sezoně po ní šplhá jeden výletní autobus za druhým.

Vyrazit z Barcelony můžete ranním vlakem a už za hodinku nasedáte v dolní stanici Aeri de Montserrat do kabinkové lanovky, která si to zamíří svižně vzhůru do skal; za pár minut jste u kláštera. Další lanovkou, tentokrát pozemní, lze překonat dalších 250 metrů převýšení.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.