Ještě před pár týdny bylo po kosovských restauracích uvězněno v klecích celkem 15 hnědých medvědů na sedmi různých místech.
Foto: Stanislava Bočanová
Vlastníte restauraci a chcete mít stále plno? V Kosovu jednoduché řešení. Postavte si u svého podniku malou „zoo“, tak jak to udělalo několik místních podnikatelů. Nejpopulárnější jsou medvědi.

V kosovských či albánských horách žijí medvědů spousty – je tedy kde brát. Všichni majitelé „restauračních medvědů“ samozřejmě tvrdí, že oni je v horách neodchytli, legálně je přeci koupili a mají všechny potřebné doklady.

Ještě před pár týdny bylo po kosovských restauracích uvězněno v klecích celkem 15 hnědých medvědů na sedmi různých místech. Nejmladšímu je odhadem 15 měsíců, nejstarším deset let. Jenže. „Chovat divoká zvířata je v Kosovu už tři roky zakázané,“ říká mi náměstek ministra životního prostředí. Proto jsme se brzy ráno vypravili na expedici s názvem „Svoboda pro medvědy“.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.