Téměř polovinu polí s chřestem na Mělnicku zaplavila voda. Zda příští rok dají úrodu, zatím není jasné.
Foto: HN – Lukáš Bíba
Sezona českého chřestu zřejmě končí, pole v okolí Mělníka zalila velká voda. Zcela pod vodou je úroda zeleného chřestu, na některých polích se ještě sklízí bílý chřest, ale lidé pečlivě hlídají hladinu vody. Stále stoupá.

Sezona čerstvého chřestu na polích u Mělníka končí letos bohužel předčasně. V Hostíně sídlí jediná česká firma, která tuto křehkou jarní zeleninu pěstuje ve velkém a dodává ji nejen špičkovým restauracím, ale i obyčejným smrtelníkům. Vzala ji velká voda.

Zatím je pod vodou zhruba čtyřicet hektarů polí, což je téměř polovina plochy, která je tu chřestem osázena. Zcela zničená je úroda zeleného chřestu. „Nějaký bílý chřest se stále ještě sklízí, ale hlídáme vodu,“ říká Jan Charvát ze společnosti Český chřest. Zda nějaká část polí zůstane mimo dosah záplav, si zatím netroufá odhadovat.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.