Pořádný kus masa, nebo odřezky slepené za pomoci enzymů?
Foto: Shutterstock
Steak, který jste měli včera k večeři, mohli vyrobit z odpadu. Tím děsí Američany video, které ukazuje, jak se dá za pomoci bílého prášku a potravinářské fólie vyrobit z odřezků pořádný kus masa. Co je zač transglutamináza, která to umožňuje?

Jíme pořádný kus masa, nebo odřezky? Ptají se Američané, než v restauraci poprvé říznou do steaku. Tak úplně samozřejmá odpověď na to není. Už desítky let používá masný průmysl technologii, která dokáže „slepit“ dohromady drobné odřezky a vytvořit iluzi pořádného kusu masa.

Video, které krouží internetem, ukazuje, jak je to jednoduché. Vezmete drobné kousky masa, posypete je bílým práškem, promícháte, zabalíte do fólie a uložíte na několik hodin do chladu. Když pak fólii rozbalíte, váleček masa, který držíte v ruce, se nerozpadne. Vydrží pohromadě, i když ho hodíte na pánev a opečete.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.