Farmář Tomáš Koželuh
Foto: HN – Jiří Koťátko
Roky ho drtil koloběh porad a termínů. Jednoho dne se sebral a odstěhoval i s rodinou na venkov. Život v přírodě, vlastní mléko, sýry, vejce... to je přece idyla. Jak ale dokazuje příběh farmáře Tomáše Koželuha, cesta z města je dlážděna i řadou pokusů a omylů, dřinou a zápasením s byrokracií.

Setkáváme se na náměstí v Myšticích, malé vesnice nedaleko Blatné. "Budeme si povídat cestou v autě, jestli vám to nevadí. Musím tady objet pár lidí,“ hlásí předem Tomáš Koželuh, starosta obce, který zároveň hospodaří na 20 hektarech, vlastní stádo třiceti koz, patnácti ovcí, tři kusy hovězího a dva koně.

„Odešli jsme sem s manželkou už v roce 2000. Já jsem tehdy dělal devátým rokem v jedné velké bance v oddělení auditu. Ale byl jsem tam čím dál tím méně spokojený, narůstala nesmyslná administrativa a nastupovali výrazně mladší a dravější manažeři.“

HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.