Těžba nerostů by měla lety do vesmíru zaplatit. Mluví o ní nejen autoři sci-fi, ale i vědci.
Foto: Shutterstock
Světové osobnosti, které se sdružují ve společnosti Planet Resources, chtějí vybudovat předpolí pro vesmírný těžební průmysl. Na středeční odpoledne ohlásili konferenci, kde hodlají představit revoluční novinku na poli zkoumání kosmu. Ta má být přístupná všem.

Není tomu dávno, kdy server Gadling.com v článku „Jeden pádný argument, proč se cestování do vesmíru stane realitou ještě během vašeho života“ informoval o jedné z tezí společnosti Planetary Resources, podle které by se cestování do vesmíru stalo výdělečným například díky těžbě minerálů z asteroidů blízkých planetě Zemi.

Tentokrát informuje o iniciativě vizionářů téže společnosti. Ti sestavili různorodou skupinu příznivců a podporovatelů a dali jim za úkol zpřístupnit vesmír k poznávání a zkoumání v míře doposud nevídané.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.