Miss USA Charlotte Sheffield v roce 1957 nafotila v Praze serii fotografií se škodou 450 (později Felicia)
Foto: archiv
Víte, kolik stála škodovka ve třicátých letech a v jakém autě projel Karel Čapek rakouské a italské Alpy? Zastavte se ve zrekonstruovaném muzeu mladoboleslavské automobilky. Uvidíte tu 46 exponátů a dalších asi pět stovek doplňků ze 118 let staré historie firmy Škoda Auto.

Dáma z fotografie ve večerní róbě vypadá jako monacká nebo britská princezna. Kde se v roce 1957, v době tvrdého komunismu, vzala v Praze? Jde o Miss USA Charlotte Sheffield, která zde nafotila sérii fotografií s tehdejší novinkou, Škodou 450 (ta později dostala jméno Felicia).

O škodovku, před kterou pózovala mladá krasavice, pak byl po celém světě velký zájem. Výroba nestíhala. Dealeři přivezli na patnáct tisíc objednávek. Z Mladé Boleslavi ovšem za Atlantik vyexpedovali dohromady jen 408 felicií.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.