Na vrcholu Lomnického štítu můžete pozorovat hvězdy nebo přespat v apartmánu.
Foto: Profimedia
Pro ty, kdo dokážou povolit uzdu své fantazie, představuje silueta Lomnického štítu ženské prso s bradavkou. Bohulibý tvar si přitom podivuhodně uchovává ze všech stran. Onou bradavkou je od roku 1940 meteorologická stanice.

Pozornost lidí přitahoval Lomnický štít odpradávna, dlouhou dobu dokonce uzurpoval Gerlachovskému štítu titul nejvyšší bod Slovenska a dnes patří k největším turistickým atrakcím nejen ve Vysokých Tatrách.

Prvním, kdo se z jeho vrcholu rozhlédl, byl podle doložených záznamů anglický lékař a přírodovědec Robert Townson v roce 1793. Stejný zážitek si pak následujících 150 let dopřávali jen zdatní horolezci výstupem po jeho západní či jihovýchodní stěně.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.