Terchová
Foto: Peter Hupka
Udělat si svůj názor na Juraje Jánošíka je nejlepší osobně a přímo v jeho rodišti a okolních horách Malé Fatry. Nejkrásnější trasy vás provedou na vrcholy Malého a Velkého Rozsutce.

Legendárního zbojníka, který „bohatým bral a chudým dával“, zná asi každý. Na jeho mnohokrát zfilmovaný příběh lze pohlížet, podobně jako na jiné historické události, různě. Lidem zbožňovanému symbolu boje proti nespravedlnosti a útlaku byly postupně připsány takové činy a vlastnosti, že se přesunul spíše mezi lidové báje.

Stačí si představit práskající bič, a jak tak budete kráčet svahem nad vesnicí Terchová, můžete přemýšlet a snít. Sochu muže, který se narodil v lednu 1688 a kterého oběsili před tři sta lety – v březnu roku 1713, uvidí už zdaleka každý, kdo do Terchové zavítá.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.