Miroslav Kněbort žije Albrechtem z Valdštejna už bezmála dvacet let.
Foto: Jan Škvára
"Já jsem Valdštejn. Je to moje hlavní role," říká herec a šermíř Miroslav Kněbort o svém životě v kůži vévody Albrechta z Valdštejna. Potkat ho můžete 17. až 19. května na Valdštejnských slavnostech ve Frýdlantu na severu Čech.

Jedna z mála věcí, které se o Albrechtu Václavu Eusebiovi z Valdštejna dají říci s jistotou, je, že byl rozporuplnou osobností. Narodil se roku 1583 v Heřmanicích a o necelých padesát jedna let později se v Chebu stal obětí jedné z nejznámějších vražd české historie.

„Vnímám ho jako člověka, který to měl v životě velmi těžké,“ zamýšlí se Miroslav Kněbort. „Ve dvanácti letech osiřel a musel se začít spoléhat na své ostré lokty.“

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.